Wydarzenia

Redaktor: Violetta Kilarska

XL Rajd Ekologiczny " Uśmiech Stokrotki i Niezapominajki” odbył się w sobotę 19.05.2018r. Rajd był zaplanowany i realizowany przez Oddział Miejski PTTK Płock, przy wsparciu Zarządu Głównego PTTK, pod Honorowym Patronatem Pana Józefa Rozkosza, wójta gminy Bielsk.

Celem rajdu był aktywny wypoczynek po nauce i pracy, popularyzacja kwalifikowanej turystyki pieszej oraz uczczenie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski i uczczenie 85. Rocznicy Oddziału Miejskiego PTTK w Płocku.

Wśród ponad trzystuosobowej grupie turystów, najliczniejszą grupą zorganizowaną byli Jagiellończycy – członkowie i sympatycy SKKT PTTK „Szop” wraz z opiekunami Violettą Kilarską i Małgorzatą Jasińską. Trasa rajdu wiodła od parkingu przy Cmentarzu Komunalnym przez Kostrogaj, Brochocin, Brochocinek, Dźwierzno, Męczenino, Józinek do Leszczyna Szlacheckiego. Całą 16 kilometrową trasę pokonaliśmy w cztery godziny, ciesząc się wiosennym słońcem i śpiewem ptaków.

Na mecie rajdu powitali nas gospodarze ogniskiem i loterią fantową, która sprawiła wielką radość najmłodszym uczestnikom – przedszkolakom. Jako najliczniejszy zespół biorący udział w jubileuszowym rajdzie, zajęliśmy po raz kolejny I. miejsce drużynowo.

Zostaliśmy także dodatkowo uhonorowani statuetką ufundowaną przez Pana Józefa Rozkosza, wójta gminy Bielsk. Szkoda, że to już ostatni rajd w tym roku szkolnym. Miejmy nadzieję, że utrzyma się nasza dobra passa po wakacjach. Życzę bezpiecznego odpoczynku. Do zobaczenia na wakacyjnych szlakach turystycznych.

Opiekun SKKT PTTK „Szop” Violetta Kilarska