Wydarzenia

 

Uzależnienie od papierosów, alkoholu czy narkotyków to największy problem społeczny współczesnego świata, a młodzi ludzie często sięgają po używki, bo nie potrafią sobie poradzić z negatywnymi emocjami i niezaspokojonymi potrzebami.

Dlatego, aby pokazać młodym ludziom, że życie bez nałogów jest możliwe zorganizowaliśmy w naszej Szkole „Jagielloński Dzień Bez Nałogów”.

Podczas głównej uroczystości w szkolnej auli uczniowie obejrzeli dwa filmy:

 

  •  „Pierwszy, ostatni raz”- to film nagrany pod kierunkiem P. Marka Misiaka,  który w 2016 roku zdobył wyróżnienie podczas Przeglądu Uczniowskich Filmów Profilaktycznych.
  •  „Nigdy Cię nie opuszczę”, również nagrany przez uczniów naszej szkoły pod opieką P.  Pedagog Barbary Reszczyńskiej. Film zajął II miejsce w Przeglądzie Uczniowskich Filmów Profilaktycznych w minionym roku szkolnym.

 

Następnie młodzież obejrzała przedstawienie „Ostatni przystanek” - nagrodzone  II miejscem w III Festiwalu Przedstawień Profilaktycznych "Wolność czy uzależnienie – Twój wybór" -  przygotowane przez uczniów klasy I C oraz klasy I G pod kierunkiem P. Marty Borzęckiej oraz P. Barbary Reszczyńskiej.

Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny pod hasłem: „Żyj zdrowo, bez nałogów bądź sobą”. W konkursie przyznane zostało:

  • I miejsce – Mieczkowska Agata klasa II GA
  • II miejsce – Sieczkowska Julia klasa III H
  • III miejsce Witkowska Wiktoria klasa I C

oraz dwa wyróżnienia:

  • Sikorska Anna klasa III B
  • Ciarkowska Dominika klasa I E

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali prace plastyczne oraz P. Ewie Koston za fachową pomoc w ich ocenie.

Ponadto członkowie Samorządu Uczniowskiego rozdawali naklejki z hasłami, dotyczącymi uzależnień, np.: „Żyj zdrowo, bez nałogów bądź sobą”, „Nie palę”, Stop uzależnieniom, itd. W szkole zostały rozmieszczone plakaty informujące o walce z uzależnieniami i zdrowym stylu życia, a młodzież i nauczyciele chodzili ubrani w koszulki z hasłami Jagiellońskiego Dnia Bez Nałogów.