Wydarzenia

Redaktor: Kasprzycka Agnieszka

30.11.2017r. obchodziliśmy w Naszej Szkole Dzień Humanisty i Lingwisty. Wzięły w nim udział klasy : 2GA, 3GA, 1A, 1B, 1H, 2A, 2B i 2H.

Całość przygotowali uczniowie klas: 2H, 2A, 2E, 3GB, 2GA i 2G, pod opieką p. A. Kasprzyckiej, p. A. Żabki, p. J. Szczepańskiej, p. M. Głowackiej- Strzelczyk, p. D. Wrońskiej i p. W. Jeżowskiej.

Pierwszą część obchodów stanowił wykład : Jak się sprzedać w social mediach?

Prelegentem był Mariusz Lewandowski- absolwent Jagiellonki, koordynator działań promocyjnych Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, freelancer, bloger, trener mediów społecznościowych, prowadzący zajęcia na studiach MBA z zakresu mediów społecznościowych, który przedstawił nam ciekawe zagadnienia dotyczące zasad obowiązujących uczestników social mediów, zarówno pod względem bezpieczeństwa w mediach społecznościowych, jak również spraw marketingowych i wizerunkowych młodych użytkowników Internetu.

 

Kolejnym punktem programu był quiz z wiedzy o Polsce , Włoszech, Francji, Niemczech i Rosji. Pytania okazały się podchwytliwe, ale na większość z nich przedstawiciele klas umieli odpowiedzieć poprawnie. Konkurencję drużynową wygrała klasa 2H.

Następnie uczniowie przedstawili ciekawe powiedzenia i wyrażenia z różnych języków obcych, które weszły do użycia w języku polskim, jak wszystkim doskonale znane  savoir-vivre z języka francuskiego. Usłyszeliśmy też „łamańce językowe” po polsku, rosyjsku, włosku, francusku i niemiecku. Goście spośród publiczności mieli możliwość spróbowania swoich sił, powtarzając te trudne do wypowiedzenia zdania. Zobaczyliśmy i poznaliśmy również gesty popularne we Włoszech i Francji, które mogą częściowo zastąpić przekaz werbalny. Pod koniec cz. II usłyszeliśmy piosenki nawiązujące do prezentowanych państw. Utwory wykonali: Patrycja Wolska (po francusku), duet Marysia Róziecka i Wojtek Kamiński (po rosyjsku) i zespól wokalny uczniów klasy 2G (po włosku).Ostatnim– najbardziej zaskakującym– punktem programu był poczęstunek przygotowany przez uczniów, złożony z przekąsek charakterystycznych dla Niemiec, Włoch, Francji i Polski. Tartinki były ucztą dla oka i podniebienia.

Wszystkim uczestnikom i współorganizatorom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę.

Agnieszka Kasprzycka i Anna Żabka