Wydarzenia

Redaktor: Jaroszewski Marcin

W sobotę, 18 listopada 2017 roku, o godz. 17.00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku odbył się II Koncert Jagielloński. Tematem przewodnim stała się muzyka, która łączy pokolenia. Koncert połączony był z akcją charytatywną „Bombka dla Hospicjum”, zorganizowaną przez Jagiellonkę we współpracy ze Stowarzyszeniem Nasz Płock Szaferówka przy Szkole Podstawowej nr 14 w Płocku.

Koncert otworzyła Pani Małgorzata Pawlak, Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Płocku. Następnie głos zabrała Pani Katarzyna Wiśniewska, przedstawicielka Stowarzyszenia Nasz Płock Szaferówka, która przypomniała, że pieniądze zebrane podczas koncertu w zamian za piękne bombki choinkowe z autografami piłkarzy Wisły Płock, które ozdobiła młodzież naszej szkoły, zostaną przekazane na rzecz Miejskiego Hospicjum Płockiego i zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego.

Koncert prowadzili uczniowie klasy 2H IB DP – Oliwia Klimowska, Natalia Stefańska, Dominika Wożniak i Filip Kalinowski, którzy znakomicie poradzili sobie z niełatwą rolą konferansjerów. Jako pierwsi na scenie pojawili się Joanna i Piotr Magierscy. Joanna jest absolwentką naszej szkoły, a obecnie studiuje medycynę na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, natomiast Piotr jest uczniem klasy 3GA. Autorzy Hymnu Jagiellonki stworzyli magiczną atmosferę już na początku koncertu, wykonując piosenkę „Życia mała garść” z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Następnie sceną zawładnął kwartet smyczkowy w składzie: Aleksandra Szajewska – klasa 2A (skrzypce), Maja Jarzyńska – klasa 2F (altówka), Anastazja Masłowska – klasa 1E (wiolonczela) oraz Mateusz Mikulski – klasa 3GA (skrzypce). Kwartet zaprezentował dwa utwory: motyw przewodni z niezwykle popularnego obecnie serialu „Gra o tron”, autorstwa Ramina Djawadi, oraz temat przewodni Jamesa Newtona Howarda z trylogii „Igrzyska śmierci”.

Kolejnym wykonawcą wieczoru była Zuzanna Kurowska, uczennica klasy 2A, która przepięknie wykonała dwa utwory: „When we were young” autorstwa Adele oraz znany szlagier „I will survive” z repertuaru Glorii Gaynor. Na scenę wrócili następnie Joanna i Piotr Magierscy, by wykonać nastrojową balladę „Angel” Sarah McLachlan. Natalia Pniewska z klasy 3A zaprezentowała dwa utwory z gatunku poezji śpiewanej: „Nie dorosłam do swych lat” zespołu Kult z płyty „Tata 2” oraz „W naszym niebie” grupy Cisza Jak Ta.

Kolejnym jasnym punktem koncertu był występ grupy wokalnej w składzie: Maria Ratkowska (klasa 2A), Patrycja Wolska (klasa 2A), Kinga Jeziorska (klasa 3D), Natalia Stefańska (klasa 2H), Sara Bisping-Janiak (klasa 2GA), Zuzanna Foch (klasa 2GA) oraz Wiktoria Rychlik, Natalia Lewandowska, Alicja Pawłowska i Giulia Morreale (uczennice Pańswowej Szkoły Muzycznej).  Dziewczęta przedstawiły dwa utwory a cappella – monumentalny przebój „Bohemian Rhapsody” grupy Queen oraz „Mr. Sandman” grupy Chordettes. Występ grupy przygotował i opracował Pan Profesor Andrzej Sitek.

Drugą część koncertu rozpoczęła uczennica klasy 2A, Patrycja Wolska, z gościnnym udziałem Macieja Śniechowskiego (Państwowa Szkoła Muzyczna w Gostyninie), którzy jako zespół The Attic Band wykonali autorskie kompozycje Patrycji: „Kompas” i „ I’m not OK”. Przed publicznością wystąpiły następnie Anna Brzeska z klasy 2D i Klaudia Woźniak z klasy 2B. Na scenie towarzyszyli im Oskar Zygner z klasy 2E oraz Tomasz Czajkowski (Państwowa Szkoła Muzyczna w Gostyninie). Zespół wykonał amerykański hit, który w 1988 roku dotarł na szczyt listy przebojów Billboard Hot 100 – „Sweet child o’mine” Guns N’Roses. Uczniowie Jagiellonki potrafią łączyć tradycję z nowoczesnością, dlatego kolejną artystką, która pojawiła się na scenie była altowiolinistka Maja Jarzyńska z klasy 2F, która wykonała trzecią część koncertu c-moll Jana Sebastiana Bacha. Akompaniatorem Mai była Pani Profesor Maria Mieczykowska. W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia rodzeństwo Magierscy przedstawili jazzującą wersję „Let it snow”, znaną z repertuaru Deana Martina i Franka Sinatry. Polską wersję pięknej pieśni „Mary did you know”, którą spopularyzował zespół Pentatonix wykonały Maria Ratkowska (klasa 2A) i Patrycja Wolska (klasa 2A).

Pragniemy podziękować organizatorkom koncertu – pani Agacie Janiszewskiej i pani Ewie Koston -  oraz wszystkim artystom, którzy swoimi występami uświetnili to niezwykłe kulturalne wydarzenie.

Gorące podziękowania kierujemy na ręce pani Anny Skocińskiej i pani Katarzyny Wiśniewskiej ze Stowarzyszenia Nasz Płock Szaferówka, które swoim doświadczeniem i zaangażowaniem wsparły akcję „Bombka dla Hospicjum”.

Niezmiennie dziękujemy panu Michałowi Zawadzkiemu, Dyrektorowi Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku, za udostępnienie sali koncertowej i pomoc w organizacji koncertu.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszej wspaniałej publiczności. Jest nam niezmiernie miło, że wśród gości pojawiło się tak wielu nauczycieli, którzy dawniej pracowali w naszej szkole.

Kolejny Koncert Jagielloński już wiosną!


W sobotę 18 listopada o godzinie 17:00, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku, odbył się drugi z kolei Koncert Jagielloński. Tematem tego artystycznego wydarzenia była muzyka, która łączy pokolenia, zatem w repertuarze naszych jagiellońskich wykonawców pojawiło się wiele utworów, które na przestrzeni kilkudziesięciu lat znajdowały się na szczytach list przebojów. Natomiast w przerwie koncertu oraz po jego zakończeniu zaproszeni goście hojnie wspierali swoimi  datkami akcję charytatywną  Bombka dla Hospicjum, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Nasz  Płock- Szaferówka przy SP nr 14. 

Ten wyjątkowy i wzruszający koncert został zorganizowany przez uczniów klasy 2H w ramach programu CAS, a Wykonawcami byli uczniowie oraz absolwenci naszej prześwietnej Alma Mater- Piotr Magierski, Joanna Magierska, Anna Brzeska, Patrycja Wolska, Klaudia Woźniak, Maria Ratkowska, Zuzanna Kurowska, Natalia Pniewska, Dominika Woźniak, Oliwia Klimkowska, Aleksandra Szajewska, Mateusz Mikulski, Maja Jarzyńska, Anastazja Masłowska, Kinga Jeziorska, Filip Kalinowski, Sara Bisping-Janiak, Zuzia Foch, Gulia Morreale, Natalia Stefańska, goscinnie wystąpiły również Wiktoria Rychlik oraz Natalia Lewandowska.
Wielkie Gratulacje należą się Piotrowi Magierskiemu, który był  znakomitym akompaniatorem dla wielu wykonawców tego wieczoru.

Już teraz zapraszamy WAS na  kolejny koncert jagielloński, o  którego terminie poinformujemy Was w  najbliższym czasie.
Serdecznie zapraszamy.

 

Natalia Stefańska (2H IB DP)