Sport

Redaktor: Krzysztof Filipkowski

16 uczniów Jagiellonki uczestniczyło w I Turnieju „Fifa 18 – World Cup” zorganizowanym 14 czerwca 2018 w ramach imprezy - Jaga Fest.

Zawodnicy toczyli gry systemem pucharowym – przegrywający odpadał z turnieju . Spotkania składały się z dwóch części trwających po 6 minut. Mecze były tak zacięte i wyrównane, że w kilku przypadkach o wygranej decydowała dogrywka. Wielkie emocje udzielały się  zawodnikom oraz  licznie zgromadzonym kibicom.

Ostatecznie zwycięzcą turnieju został Wiktor Bączyk (2g), który w wielkim finale pokonał Adama Russella (1b).

Trzecie miejsce zajął Filip Szulczewski (1g), a Piotr Sitek (2d) był czwarty.

Zakończył się Turniej Piłkarski o Mistrzostwo LWJ, w którym rywalizowały ekipy uczniów naszej szkoły.

W rozgrywkach wystąpiło 8 męskich reprezentacji klasowych.

W meczu o 3 miejsce drużyna 1c pokonała 1eh – 2:1.

Finał rozgrywany pomiędzy 3gb i 1b nie został rozstrzygnięty w regulaminowym czasie (2:2).

Serię rzutów karnych lepiej wykonywali gimnazjaliści z 3gb i to oni zostali mistrzami tegorocznej edycji turnieju .