Sport

Redaktor: Gorczyca Iga

W dniach 18-21.05.2017 w Budapeszcie odbył się 23rd Hungarian Kickboxing World Cup 2017

Mateusz walczył w formule Kick Light i stoczył w tym turnieju 4 walki.

W pierwszej walce pokonał jednogłośnie zawodnika z Macedonii, następnie, również jednogłośnie, zawodnika z Czech. W trzeciej walce, już o wejście do strefy medalowej, pokonał utytułowanego kickboxera z Węgier Adama Bolfana.

W finale zmierzył się z medalistą ostatnich Mistrzostw Świata, zawodnikiem z Włoch Manuelem Petralia. W tej walce lepszym okazał się zawodnik z Włoch.

Tak, więc Mateusz zdobył srebrny medal, co jest kolejnym wielkim sukcesem, w tak mocno obsadzonym turnieju.

W imprezie wzięło udział 1447 zawodników z 38 krajów (249 klubów z całego świata).

Jest to drugi medal w tegorocznej edycji Pucharu Świata, w marcu Mateusz zdobył złoto na Word Cup Irish Open w Dublinie.

Najważniejszą imprezą w tym sezonie będą jednak Mistrzostwa Europy, które odbędą się we wrześniu.