Sport

Redaktor: Filipkowski Krzysztof

W dniach 14-15 marca 2017 w basenie miejskim "Podolanka" odbyły się zawody pływackie w ramach Płockiej Olimpiady  Młodzieży.

Pierwszego dnia rywalizowali gimnazjaliści, a drugiego licealiści. Wśród nich także  nasi reprezentanci.

Na początku uczestnicy startowali indywidualnie płynąc różnymi stylami (grzbietowym, dowolnym, klasycznym). Następnie odbyły się emocjonujące wyścigi sztafet.

Pływacy z Jagiellonki  zdobyli w sumie 21 medali (5 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych). Wygrali klasyfikację drużynową szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców, a wśród gimnazjów nasze drużyny zajęły drugie miejsca.

To wielki sukces naszej ekipy. Niemal wszyscy jej członkowie są wychowankami trenera Marka Stasiaka - wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego w Jagiellonce.

Dziękujemy trenerze !!!

Gratulujemy medalistom:

GWJ:

- 50m  stylem grzbietowym:

* Oliwia Kowalczyk               -  2 miejsce

* Janek Jankowski                 - 2 miejsce

 - 50m stylem dowolnym:

* Oliwia Tomaszewska         - 3 miejsce

* Mikołaj Staniewski             - 3 miejsce

* Wiktoria Rutkowska         - 2 miejsce

* Aleksander Tollik               - 2 miejsce

* Anastazja Masłowska        - 4 miejsce

* Sebastian Komorowski     - 2 miejsce

 -  50m stylem klasycznym:

* Zuzanna Gontarek               - 2 miejsce

* Wiktor Gałczyński               - 4 miejsce

* Anna Drag                          - 3 miejsce

* Patryk Garlicki                   - 3 miejsce

* Sztafeta dziewcząt           6x 25m stylem dowolnym - 2 miejsce

* Sztafeta chłopców           6 x 25m stylem dowolnym - 3 miejsce

 Klasyfikacja drużynowa (5 drużyn)

 - chłopcy - 2 miejsce

- dziewczęta - 2 miejsce

LWJ:

- 50m stylem dowolnym:

* Łukasz Solak                      - 1 miejsce

* Emilia Garlicka                   - 3 miejsce

* Aleksandra Kaliwoda        - 5 miejsce

*  Mateusz Skubik                - 4 miejsce

 - 50m stylem grzbietowym:

* Anna Solak                          - 1 miejsce

* Karolina Skwarska             - 2 miejsce

* Mateusz Piątkiewicz          - 3 miejsce

* Oskar Masłowski                - 4 miejsce

 - 50m stylem klasycznym:

* Anna Abramczyk               - 3 miejsce

* Eliza Ciemnicka                  - 4 miejsce

* Mikołaj Sobczak                 - 1 miejsce

* Mateusz Lichomski             - 6 miejsce

* Sztafeta Dziewcząt           6x 25m - 1 miejsce

* Sztafeta Chłopców            6x 25m - 1 miejsce

 Klasyfikacja drużynowa  (7 drużyn)

- chłopcy - 1 miejsce

- dziewczęta  - 1 miejsce

smile