Osiągnięcia

 Redaktor: Kopeć Wiesław

SUKCESY MUZYCZNE WIKTORA MIECZYKOWSKIEGO

NASZEGO GIMNAZJALISTY

 

Wiktor Mieczykowski, młody utalentowany skrzypek z Płocka, zdobył Nagrodę Grand Prix na 27 Young Musician International Competition Cita di Barletta, który odbył się w dniach 24-29 kwietnia 2017 r. we Włoszech.

To 27. edycja tego konkursu. Odbywa się co roku i jest przeznaczony dla młodych muzyków z całego świata. Wiktor w swojej kategorii wśród skrzypków uzyskał najwyższą punktację 98/100 pkt.

Kolejny sukces Wiktora to zdobycie I Nagrody na I Ogólnopolskim Konkursie „Talenty Skrzypcowe 2017”, który odbył się w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopni 30 kwietnia pod patronatem Stowarzyszenia im. Jadwigi Kaliszewskiej i skierowany był do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. W konkursie wzięło udział ponad 100 młodych skrzypków z całego kraju, których oceniało Jury pod kierunkiem światowej sławy profesora Bartosza Bryły z Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Do konkursów przygotowała Wiktora prof. Anna Rzymyszkiewicz, przy fortepianie podczas obu konkursów towarzyszyła Maria Mieczykowska.

Wiktor obecnie jest uczniem 3 klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia oraz 3 klasy Gimnazjum nr 14 im. Władysława Jagiełły w Płocku oraz studentem Young Talent Class Conservatorium Maastricht w Holandii, gdzie pracuje pod kierunkiem światowej sławy profesora wiolinistyki Roberta Szredera.