Ogłoszenia i komunikaty

Redaktor: Wiesław Kopeć 

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI!

W związku z obchodami 100-lecia Niepodległości

otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w debacie w Urzędzie Miasta oraz w towarzyszącym debacie konkursie na temat:

"Niepodległość? Tak ją rozumiem!"

 

Szanowna Pani Dyrektor, Szanowny Panie Dyrektorze!

20 września 2018 (czwartek), o godzinie 12.00

zapraszamy młodzież liceów i grono pedagogiczne do udziału w debacie NIEPODLEGŁOŚĆ? Tak ją rozumiem!

Wydarzenie organizujemy w nawiązaniu do trwających obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W debacie przewidujemy udział uczniów klas drugich i trzecich płockich liceów wraz z wychowawcami i nauczycielami (zwłaszcza nauczycielami historii i wiedzy o społeczeństwie), a także osób dorosłych z pokolenia rodziców dzisiejszych nastolatków oraz seniorów. Debata będzie miała formę moderowanej dyskusji, którą poprowadzi specjalnie zaproszony gość, najpierw wprowadzając uczestników w temat, a później pomagając sformułować wspólne wnioski końcowe.

Wieńcząc debatę, ogłosimy też konkurs literacki dla młodzieży, zachęcając uczestników do napisania pracy będącej owocem podebatowych refleksji związanych z istotą niepodległości i jej indywidualnym rozumieniem.

Miejscem debaty będzie aula Urzędu Miasta Płocka, za wyborem której przemawia nie tylko doniosłość tematu debaty, ale i istotny w historycznym kontekście fakt, iż to właśnie w Sali Sejmowej płockiego ratusza odbyło się w styczniu 1831 roku ostatnie posiedzenie Sejmu Królestwa Polskiego.

Współorganizatorem debaty jest Wydział Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Płocka, a udział w debacie zapowiedział również Prezydent Miasta Płocka, Pan Andrzej Nowakowski. 

Zapraszając do udziału w naszym przedsięwzięciu, jestem przekonana, że propozycja spotka się z zainteresowaniem nauczycieli i uczniów, a w debacie nie zabraknie reprezentacji Państwa szkoły.

Na zgłoszenie chęci uczestnictwa i wskazanie osoby do bezpośredniego kontaktu w tej sprawie czekamy w dziale oświatowo-edukacyjnym Książnicy Płockiej, tel. 24 268 00 33, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - do godz. 15.00 w poniedziałek 10 września br. Tam też można zasięgnąć szczegółowych informacji na temat debaty i zasad udziału.              

Uwaga! Jako że w auli UMP mieści się ograniczona liczba osób, o udziale i liczebności szkolnych grup uczestników zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Joanna Banasiak, Dyrektor Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego

Płock, 31 sierpnia 2018 r.