Ogłoszenia i komunikaty

Redaktor: Agata Janiszewska

 

Już tylko dni dzielą nas od naszych obrad! PlocMUN 2018 jest tuż za rogiem.

Ale co to tak naprawdę jest?

PlocMUN 2018, tak jak i zeszłoroczna edycja, jest konferencją opartą na koncepcji Model United Nations. Jest ona symulacją obrad ONZ odbywających się w kwaterze głównej Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Yorku. Polega na prowadzeniu debat w komitetach na wcześniej ustalone tematy oraz stworzeniu rezolucji, które zostaną przedstawione, przegłosowane oraz przyjęte na Zgromadzeniu Generalnym (General Assembly). Jednym z najważniejszych aspektów naszej konferencji jest jej podobieństwo do prawdziwych obrad ONZ. Staramy się, aby PlocMUN 2018 jak najdokładniej odwzorowywał  debaty prowadzone w Nowym Yorku.

W naszej szkole, obrady odbędą się 24 oraz 25 maja 2018 roku. W tegorocznej edycji w rolę delegatów wcielą się  nie tylko uczniowie Jagiellonki oraz Małachowianki, ale również przedstawiciele wielu polskich szkół średnich oraz studenci z zagranicy.

Dwudniowe debaty rozpocznie ceremonia otwarcia (Opening Ceremony), po której wszyscy delegaci zajmą swoje miejsca w  pięciu  komitetach  o zróżnicowanej tematyce, podejmując problemy od industrializacji poprzez emancypacje kobiet po konflikty geopolityczne.

1)Economic and Social Council – Ensuring sustainable industrialization and development of infrastructure

2)United Nations Office on Drugs and Crime – Human trafficking and migrant smuggling

3)United Nations Women- Gender equality and empowerment of women in Asian regions

4)United Nations Security Council – Chinese expansion in the South China Sea

5)Human Rights Council – Gay Marriages

Ceremonia zakończenia obrad oraz Zgromadzenie Generalne odbędzie się w auli Urzędu Miasta Płocka.

Mamy nadzieję, że i tegoroczne debaty będą bardzo owocne oraz doprowadzą nas do możliwie najlepszych rozwiązań problemów globalnych.

Już nie możemy się doczekać!

 

Agata Flak, klasa II H